Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 8a Pola Wątkowska i Igor Łuczaj zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Hiszpańskiego Celebramos el Día de la Lengua Española.
Gratulujemy !!
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 8a Pola Wątkowska i Igor Łuczaj zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Hiszpańskiego Celebramos el Día de la Lengua Española.
Gratulujemy !!
Konto Rady Rodziców
98 1500 1878 1218 7009 5126 0000
Fundusz ogólny 100zł
Papier ksero 50zł
Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!
Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską 30 września 2022 roku.
Jak wyrobić nową Kartę Ucznia? – (można to zrobić na kilka sposobów):
1. Za pośrednictwem linku elektronicznego dedykowanego Szkole Podstawowej nr 140 ZTM Warszawa - Karta Ucznia – zalecana forma.
Będziecie Państwo potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia (ważność Karty Ucznia można sprawdzić na stronie wtp.waw.pl wpisując sprawdzkarte.wtp.waw.pl i 11-cyfrowy numer karty) oraz zdjęcie.
Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.
- Jeśli dziecko nie ma nadanego numer PESEL (obcokrajowiec), prosimy o wpisanie daty urodzenia.
Nową Kartę Ucznia odbierzecie Państwo w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu przez ZTM.
2. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole
Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.
3. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM
Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.
Wnioski należy składać do 31 maja!
O Karcie Ucznia:
Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym. Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty”.
Aby dostać się do VII klasy dwujęzycznej należy pamiętać o rejestracji w naborze elektronicznym oraz o teście predyspozycji językowych, który odbywa się w języku polskim.
Rekrutacja elektroniczna do siódmej klasy dwujęzycznej
rozpoczyna się 16 maja br.,
Test predyspozycji językowych
odbędzie się 8 czerwca br. o godz. 9:00.
WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE, KOMUNIKATY
ORAZ HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
HARMONOGRAM NA STRONIE BIURA EDUKACJI
Szanowni Państwo,
Od 29 kwietnia w elektronicznym systemie rekrutacji dostępna jest oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 samorządowych szkół ponadpodstawowych.
Zapraszamy ósmoklasistów do sprawdzania oferty szkół ponadpodstawowych prowadzonych rzez m.st. Warszawę.
Pod adresem warszawa.edu.com.pl - w elektronicznym systemie edukacji, w zakładce „Oferta” można znaleźć szkoły, które borą udział w rekrutacji, liczbę oddziałów i liczbę miejsc zaplanowanych do rekrutacji, typy oddziałów, jakie funkcjonują w warszawskich szkołach, przedmioty punktowane, przedmioty rozszerzone, prowadzone języki obce itp.
Link do strony dla kandydata:
https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/offer_pg.html
16 maja 2022 r. rozpocznie się wypełnianie wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2022/2023 w elektronicznym systemie rekrutacji.
W załączniku harmonogram działań ósmoklasisty, prosimy o zapoznanie się z terminarzem.
9 maja przekazane zostaną uczniom: loginy, hasła oraz adres strony internetowej systemu rekrutacji - tj. warszawa.edu.com.pl
Harmonogram_dzialan_kandydata.doc.pdf
Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Mariana Ostapowicza, który przez wiele lat był związany z Naszą Szkołą, nie tylko z racji kształcenia w Niej swoich synów, ale również z racji czynnego uczestnictwa w pracach na Jej rzecz. W latach 90-tych, w których brakowało wszelkich materiałów budowlanych oraz pieniędzy w szkolnym budżecie, niestrudzenie znajdował pomysły i czas na realizację usprawniania architektury wewnętrznej budynku. Budując pomysłowe ścianki działowe, tworzył nowe pomieszczenia, tak potrzebne uczniom. W tych latach nie było jeszcze nowej części budynku od strony ul. Wisełki. Dzięki ofiarności ekipy budowlanej P. Mariana uczniowie mogli korzystać z odrębnych rozbieralni, przedsionka, dawnej pracowni technicznej (obecnie biblioteki).
Zachowując wdzięczną pamięć o Panu Marianie Ostapowiczu i jego firmie budowlanej, pragniemy tą drogą wyrazić podziękowania za lata Jego pracy na rzecz Szkoły Podstawowej nr 140 w Radości.
Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 140.
Szanowni Państwo ,
zapraszamy do zapoznania się z zapytaniem ofertowym na „Sukcesywną dostawę papieru do drukarek i kserokopiarek na potrzeby szkół i placówek oświatowych Dzielnicy Wawer m.st Warszawy”.
Link do platformy zakupowej gdzie zamieszczone jest zapytanie TUTAJ
27 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole XV Jubileuszowy Konkurs Literacki, przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich. Przejęci, lecz z głową pełną pomysłów uczestnicy przez godzinę zmagali się z tematami konkursowymi. Na zakończenie chętni wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia.
Dnia 21 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 76 ul. Poezji 5, odbył się XV DZIELNICOWY KONKURS EKOLOGICZNY pt. ,,WYCIECZKA PO MOJEJ DZIELNICY WAWER". Zadania konkursowe polegały na:
Nasi uczniowie zajęli III MIEJSCE:
1.Zofia Szatkowska z klasy 6a
2.Jakub Kieliszczyk z klasy 7b
GRATULUJEMY!
Wielka Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny przypadają w Polsce 17-18 kwietnia, a w Ukrainie 24-25 kwietnia. Symboliczne prezenty wielkanocne trafiły do dzieci uczęszczających do naszej szkoły.
Paczki zostały przygotowane w ramach akcjii „Paczka na Kresy – Wielkanoc 2022”. Organizatorem akcji jest: Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom, przy wsparciu: Mazowiecki Kurator Oświaty, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz Polska Fundacja Narodowa. Akcja jest realizowana pod patronatem Wicemarszałek Sejmu p. Małgorzaty Gosiewskiej.
Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Konkursach Przedmiotowych
O tym, że Konkursy Przedmiotowe są niezwykle trudne i wymagające wie każdy, kto do nich przystąpił. Dlatego też tak wielkim sukcesem w bieżącym roku szkolnym jest zdobycie przez naszych uczniów dwóch tytułów finalistów:
Ewa Połujan – Kowalczyk - uczennica klasy 8a zdobyła tytuł finalistki Konkursu Geograficznego.
Opiekunem uczennicy jest p. Agnieszka Suchodolska.
Maciej Czachorowski – uczeń klasy 8a zdobył tytuł finalisty Konkursu Historycznego.
Opiekunem ucznia jest p. Katarzyna Gołagusz.
Uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielkom serdecznie gratulujemy.
Szanowni Państwo,
na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy list Ministra Zdrowia dotyczący bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej dzieci i młodzieży oraz obowiązku realizacji szczepień ochronnych zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.
Zachęcamy do zapoznania się z listem.
List_Ministra_Zdrowia_w_sprawie_realizacji_szczepien_ochronnych.pdf
Z poważaniem
Kuratorium Oświaty w WarszawieAleje Jerozolimskie 3200-024 Warszawa
Szanowni Państwo,, została wszczęta procedura przetargowa na środki czystości. Planowane otwarcie ofert 27.04. 2022 r. W załączeniu przesyłam całą dokumentację.
zmiana_tresci_SWZ.docx
zalacznik_nr_1_do_SWZ_Wykaz_odbiorcow.docx
zalacznik_nr_2_do_SWZ_Formularz_cenowy.xlsx
zalacznik_nr_3_do_SWZ_Formularz_ofertowy.docx
zalacznik_nr_4_do_SWZ_Wzor_umowy.docx
ZMIENIONY_Zalacznik_nr_5_do_SWZ_Podstawy_wykluczenia.docx
zalacznik_nr_6_do_SWZ_Grupa_kapitalowa.docx
Zalacznik_nr_7_do_SWZ_Wykaz_dostaw.docx
Poszukujemy osób ze znajomością języka polskiego i ukraińskiego do prowadzenia zajęć z języka polskiego dla osób z Ukrainy.
Dzień bez plecaka, czyli? Wobraźnia nie zna granic.
W dniu 25 marca w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodziliśmy po raz pierwszy ” Dzień bez plecaka”. Cóż to był za wybuch kreatywności?! Walizki, wózki sklepowe, koszyki. chlebak, deskorolka, suszarka czy wiadro. Dziękujemy za Wasze szalone pomysły i tak radosny akcent na szkolnych korytarzach.
Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Jak co roku uczniowie naszej szkoły spotkali się 21 marca, by pożegnać zimę, a powitać wiosnę.
Ponad 1600 prac z prawie 500 szkół podstawowych z całej Polski przesłano na konkurs plastyczny zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski. Połączenie tematyki sportu i sztuki spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Tym bardziej miło nam poinformować, że nasz uczeń Ignacy z klasy 8a znalazł się w śród zwyciezców w kategoii III.
Gratukujemy .
Szanowni Państwo, zamieszczamy plan naboru do klas VII dwujęzycznych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2022/2023. oraz harmonogram działań KANDYDATA szkoły podstawowej w elektronicznej rekrutacji do oddziałów dwujęzycznych na rok szkolny 2022/2023 Szczegóły
W sobotę 26 marca 2022 r. od 20.30 do 21.30 już po raz czternasty w Warszawie odbędzie się ogólnoświatowa akcja Godzina dla Ziemi przeprowadzana przez międzynarodową organizację ekologiczna WWF. W tym dniu osoby prywatne, firmy oraz miasta na całym świecie na jedną godzinę wyłączają światła i iluminacje. Tegoroczna edycja akcji odbędzie się pod hasłem ,, Razem dla planety".
Miasto Stołeczne Warszawa od lat angażuje się w inicjatywy mające na celu rozumianą ochronę środowiska oraz działanie ukierunkowane na walkę ze zmianą klimatu.
Zapraszamy do udziału w akcji
DBFOWAWER/1/2022
Warszawa, dnia 11 marca 2022 r.
ZAPYTANIE OFERTOWE
Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Wawer m.st. Warszawy w imieniu placówek oświatowych Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zaprasza do złożenia oferty na:
„Sukcesywna dostawa papieru do drukarek i kserokopiarek na potrzeby szkół i placówek oświatowych Dzielnicy Wawer m.st Warszawy” – zamówienie o wartości poniżej 130 000,00 zł netto, niepodlegające przepisom ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.):
- gramatura nie niższa niż 80 g/m²;
- stopień białości nie niższy niż 161 CIE;
- ryza – 500 arkuszy;
- gramatura nie niższa niż 80 g/m²;
- ryza – 500 arkuszy;
- gramatura nie niższa niż 80 g/m²;
- stopień białości nie niższy niż 161 CIE;
- ryza – 500 arkuszy;
- gramatura nie niższa niż 80 g/m²;
- ryza – 500 arkuszy.
– cena brutto 100%. Kryterium ceny oznacza najniższą cenę brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający wybierze ofertę Wykonawcy, który zaproponuje najniższą cenę za wykonanie przedmiotu zapytania ofertowego.
Oferty cenowe, na które składa się prawidłowo wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz ofertowy – załącznik nr 2 do zapytania, proszę przesyłać na Platformę zakupową https://dbfo-wawer.ezamawiajacy.pl do dnia 18.03.2022 r. do godziny 12.00.
Załączniki:
W rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 do klas I w SP będą obowiązywać dodatkowe/nowe kryteria - proszę o zapoznanie się z treścią załącznika.
Jednocześnie informuję, że kandydaci, którym odroczono obowiązek szkolny (8 i 9 - latki) będą mogli wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji. Rodzice będą musieli zaznaczyć w systemie informację o posiadanym przez dziecko odroczeniu. Dyrektor już nie będzie musiał wprowadzać podań dla tych kandydatów.
Obecnie trwa etap wprowadzania oferty - zakończy się 14 lutego br.
Zasady_przyjec_do_klasy_I_2022_2023_(5)_(1).doc
Niezbędne informacje i opis ścieżki postępowania w procedurze rekrutacyjnej znajdziecie Państwo TUTAJ .
Pomimo trudnego czasu bal karnawałowy w klasie 1b .
W listopadzie z inicjatywy Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego zbieraliśmy:
na potrzeby schroniska dla zwierząt w Warszawie-Falenicy „Pod Psim Aniołem”. Była to już kolejna z rzędu pomoc dla tego schroniska. Wsparciem po raz pierwszy objęliśmy również fundację „KotoMysz” w Mińsku Mazowieckim. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.
Uczniowie klas 1-3 SP140 biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia.
Konkurs polega na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawe opracowanie graficzne powinny stanowić dla uczniów zachętę do udziału. Najlepsi otrzymają dyplomy grawerowane, laureata i wyróżnionego z nadanymi symbolicznymi tytułami Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Logicznego Myślenia. Arcymistrzowie i Mistrzowie uhonorowani zostaną dodatkowo nagrodami książkowymi. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uznania.
To już kolejny rok, gdy obchodzimy to sympatyczne święto w czasie pandemii. O tej porze w ubiegłym roku wszystkie szkoły pracowały zdalnie, więc kontaktowaliśmy się jedynie przez internet i tylko na odległość mogliśmy zachęcać uczniów do udziału w St. Valentine’s Day.
Mimo trudności do szkoły dotarła pokaźna liczba sympatycznych kartek, a rekordziści zrobili ich po kilkanaście.
W tym roku walentynki przypadają na pierwszy dzień nauki po feriach, więc reklamę rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Nasze hasło to: „14 lutego wszyscy dostają walentynki”. Ale żeby wszyscy je dostali, to wszyscy muszą je napisać. Młodsze klasy już spisały się znakomicie i zarzuciły nas kartkami, teraz liczymy na inwencję twórczą nastolatków. I niestraszne nam żadne wirusy, żadne kwarantanny – my i tak będziemy się świetnie bawić.
HAPPY
VALENTINE’S DAY
Ruszyła XXIX edycja Stołecznego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” 2022. Patronat nad konkursem objął Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Konkurs skierowany jest do uczniów zrzeszonych w szkolnych kołach i klubach wolontariatu oraz do dzieci
i młodzieży (10-20 lat) zaangażowanych w wolontariat w ramach świetlic środowiskowych i młodzieżowych domów kultury.
Kandydatów można zgłaszać do 20 lutego 2022 r.
Szczegółowe informacje o konkursie: regulamin, formularze, harmonogram są dostępne na stronie:
http://swiatnatak.pl/konkurs-8-wspanialych/
Szanowni Państwo!
Tylko do 25 stycznia trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do zgłaszania pomysłów w tegorocznej edycji.
Dzięki kreatywności i zaangażowaniu naszych mieszkańców, że nasza dzielnica od lat jest jednym z liderów pod względem liczby składanych projektów na 100 tyś. mieszkańców.
Niezależnie na jakim etapie są Państwo obecnie; niezobowiązująco rozważają Państwo zgłoszenie pomysłu w BO, mają Państwo gotowy pomysł czy są Państwo corocznymi inicjatorami, spotkajmy się na warsztatach on-line w jeden z poniższych terminów:
Zapraszamy na warsztaty on-line w dniach:
18 stycznia godz. 18:00-20:00 - link do spotkania
20 stycznia godz. 18:00-20:00 - link do spotkania
kontakt: wawer.sasiedzi@um.warszawa.pl
pytania i odpowiedzi dot. BO: https://bo.um.warszawa.pl/site/faq
Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt na terenie województwa mazowieckiego
2 grudnia 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 98. przypadku wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r.
Ostatnie przypadki wścieklizny odnotowano w powiecie otwockim oraz na terenie dzielnic: Wilanów i Wawer Miasta Stołecznego Warszawy.
Na obszarze naszego województwa wciąż odnotowujemy nowe przypadki wścieklizny u zwierząt, dlatego apeluję do Państwa o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania dzikich zwierząt na swojej drodze.
Pamiętajmy o tym, że lisy, jeże, nietoperze i inne mogą być zarażone wścieklizną. Nawet jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc, nie dotykajmy go. Należy powiadomić odpowiednie służby. Nie podejmujmy działań na własną rękę. Pamiętajmy też, że szczepienie przeciw wściekliźnie psów jest obowiązkowe, a kotów zalecane – powiedział Wojewoda Mazowiecki.
WŚCIEKLIZNA to ostra choroba zakaźna ośrodkowego układu nerwowego, objawiająca się zapaleniem mózgu i rdzenia, prowadząca do śmierci.
Źródłem zakażenia są: psy, koty, dzikie zwierzęta, nietoperze, czasami inne zwierzęta nie mające znaczenia w łańcuchu epizootycznym wścieklizny (sarny, wiewiórki, gryzonie zakażone przypadkowo wścieklizną).
Wirus przenoszony jest ze śliną chorego zwierzęcia przez ugryzienie lub oślinienie uszkodzonej skóry lub błon śluzowych; chory na wściekliznę człowiek również wydala wirus ze śliną. Wrotami zakażenia są zakończenia nerwowe w uszkodzonych powłokach; szczególnie niebezpieczne jest zakażenie błony śluzowej nosa ze względu na obecne w niej zakończenia nerwu węchowego.
Wścieklizna wylęga się od 1-3 miesięcy; w sporadycznych wypadkach może się wahać od 10 dni do roku. Choroba jest śmiertelna i zagrożenie nią w naszym kraju nie może być lekceważone.
Więcej informacji o akcji „Zaszczep pupila” znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii:https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila
Więcej o wściekliźnie jako chorobie :https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/wscieklizna/
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach - Strona główna | Facebook
Dziękuję,
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie kontynuuje rozpoczętą w 2017 roku kampanię informacyjną Wojewody Mazowieckiego „Czyste Mazowieckie”, dotyczącą czystego powietrza w województwie mazowieckim i służącą walce ze smogiem.
Szczepienia są skutecznym sposobem walki z pandemią COVID-19. Szczepiąc najmłodszych, dbamy o bezpieczeństwo starszych i osób, które zmagają się z chorobami przewlekłymi. Jednocześnie – troszczymy się o nasze dzieci, które również mogą przechodzić koronawirusa w sposób ciężki.
Nauka stacjonarna przez cały rok ma szansę być realizowana właśnie dzięki szczepieniom. Zaszczepiony uczeń lub przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, kiedy w klasie lub w grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.
Grudzień to wyjątkowy miesiąc, obchodzimy w nim bowiem najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie. Każdy człowiek z tęsknotą czeka na moment, kiedy zaśpiewa pierwszą kolędę, zasiądzie z rodziną do Wigilijnego stołu i podzieli się opłatkiem z najbliższymi. Im bliżej 24 grudnia, tym bardziej udziela nam się świąteczny nastrój i tym intensywniej przygotowujemy się do przeżywania tych niepowtarzalnych dni. W oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę i Narodzenie Bożej Dzieciny w naszych domach już pojawiają się ozdoby i świąteczne akcenty. W naszej szkole również pojawiły się świąteczne dekoracje.
Szkoła Podstawowa nr 140 w Warszawie dołączyła do zbiórki upominków dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka 🥰
Dziękujemy za lalki, samochody, gry, książki i inne podarunki 😊
Prace przygotowane przez uczniów klas 1-3 na konkurs plastyczny zorganizowany przez
Mały Samorząd Uczniowski ,,Jesienny jeż".
Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody podczas podsumowania pracy za 1 sem.
Gratulujemy.
Niezmiernie nam miło przekazać Państwu informację o zwycięstwie pani Katarzyny Pec
w V edycji konkursu Edukreator na Mazowszu.
Zarząd Województwa Mazowieckiego, na podstawie rekomendacji komisji konkursowej, docenił zaangażowanie i przyznał Pani Katrzynie Pec tytuł „Kreatywnego Nauczyciela”.
Serdecznie gratuluję.
Prace indywidualne naszych uczniów na Ogólnopolski Konkurs Ekoplaneta
,, Uroki polskich lasów"
Polski Komitet Olimpijski ogłasza konkurs plastyczny dla szkół podstawowych
pt. „Co lubię? Sport lubię”
.- kategoria I (uczniowie klas I-III) stwórz kartkę z życzeniami dla olimpijczyków;
- kategoria II (uczniowie kl. IV-VI)
- kategoria III (uczniowie klas VII-VIII) stwórz pracę plastyczną pt. „Co czuję, gdy uprawiam sport” i dołącz do niej krótki tekst.
Szczegółowe informacje https://olimpijski.pl/konkurs-plastyczny-co-lubie-sport.../
Szkoła Podstawowa Nr 140 włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” polegającą na wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” w środę, 9 listopada o godzinie 11:11.
Dzisejsze zajęcia poświęcone były patriotyzmowi, dziejom Polski oraz symbolom narodowym.
Obchody Święta Niepodległości 10.11.2021 w SP140
Złote medalistki w dzielnicy w unihokeju. Gratulujemy :-)
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY
(800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne,
to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji.
Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:
https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/.
Wsparcie psychologiczne jako przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii COVID-19
- oferta wybranych poradni psychologiczno-pedagogicznych m.st. Warszawy
Poradnia Specjalistyczna Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii „MOP"
przy ul. Boryszewskiej 4
Projekt pn.: „Gdy świat stanął na głowie – czyli jak zachować zdrowie w pandemicznym czasie?” skierowany jest do uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych, ich rodziców i opiekunów.
Będzie można skorzystać z nieodpłatnych konsultacji z:
Terminy konsultacji:
Zapisy przyjmowane są sekretariacie poradni w dniach:
Pod numerami telefonów: 723 248 719 i 723 244 918
Zapraszamy zainteresowanych z terenu całej Warszawy!
Informacja na temat projektu zostanie przekazana newsletterem oraz umieszczona na stronie internetowej Poradni.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 16 przy ul. Siennickiej 40
Projekt pn.: „Komunikacja rodzic - dziecko jako klucz do ujawniania ważnych potrzeb, będących konsekwencją izolacji związanej z COVID-19” skierowany do uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych oraz ich rodziców zamieszkałych na terenie dzielnicy Pragi Południe, doświadczających różnorakich trudności wynikających z sytuacji pandemicznej - pogorszenia wzajemnych relacji, napięć i konfliktów, kłopotów z wzajemnym porozumieniem, obniżonego nastroju.
Konsultacje w ramach projektu odbędą się z pedagogiem, couchem, mediatorem.
Terminy konsultacji:
Zapisy w sekretariat poradni: 22 610 21 32 (od poniedziałku do piątku 8:00 – 19:00,
w soboty 8:00 – 13:00) lub e-mail: poradnia16@ppp16.waw.pl
Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Praga Południe.
Informacja na temat projektu zostanie przekazana placówkom z terenu dzielnicy oraz umieszczona na stronie internetowej i Facebooku Poradni.
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Nr 1 przy ulicy Zawiszy 13
Projekt pn.: „Otwarte soboty psychoterapeutyczne dla nauczycieli, rodziców i uczniów szkół ponadpodstawowych” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie dzielnicy Wola, ich nauczycieli oraz rodziców.
Celem projektu jest pomoc w radzeniu sobie ze skutkami emocjonalnymi, psychicznymi
i społecznymi czasu izolacji i zdalnej nauki
Terminy konsultacji:
Zapisy w sekretariacie poradni pod numerem telefonów: 22 631 08 23 i 22 631 57 73 (od poniedziałku do piątku 8:00 -19:00, w soboty 8:00-14:00.
Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Wola.
Informacja na temat projektu zostanie przekazana placówkom z terenu dzielnicy oraz umieszczona na stronie internetowej i Facebooku Poradni.
Szanowni Rodzice,
Nadwaga i otyłość wśród dzieci są aktualnym i ważnym problemem epidemiologicznym naszego społeczeństwa.
Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD) przyjmuje zgłoszenia do udziału w projekcie leczniczo-badawczym dzieci w wieku 6-10 lat z nadwagą lub otyłością.
Zakwalifikowani uczestnicy badania będą przez 6 miesięcy spożywać mus warzywno-owocowy w celu oceny właściwości musu pod kątem normalizacji masy ciała. Ponadto uczestnicy badania zostaną objęci specjalistyczną opieką dietetyka i psychologa, a także zostanie wykonany u nich panel badań obrazowych i laboratoryjnych.
Uczestnicy badania zostaną nieodpłatnie wyposażeni w mus warzywno-owocowy firmy Tymbark na okres 6 miesięcy.
Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem swojego dziecka w projekcie, prosimy o zmierzenie wysokość i masy ciała dziecka, a następnie skontaktowanie się z Zakładem Zdrowia Publicznego: tel.: 22 815 1145, 22 815 1378, 22 815 1379
lub mailowo na adres: zdrowie.publiczne@ipczd.pl (w przypadku kontaktu mailowego prosimy o podanie również płci dziecka oraz jego daty urodzenia). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji o projekcie https://nauka.czd.pl/o-projekcie-prestfibre4kids/
15 października 2021 r w naszej szkole zostali upamiętnieni Nauczyciele z Tajnej Orgaznizacji Nauczycielskiej, po złożeniu kwiatów odbyły się obchody dnia Edukacji Narodowej .
Szanowni Państwo,
po przeprowadzonych z ogromnych sukcesem akcjach pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Technologii i Pracy oraz Centrum GovTech, przyszedł czas na Akcję dedykowaną dla szkół publicznych i prywatnych - Akcję “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem”.
Akcja ma na celu udostępnienie uczniom szkół publicznych i prywatnych Bezpłatnego Generatora Zdjęć do Legitymacji, który umożliwia bezpłatne i samodzielne wykonanie zdjęcia do legitymacji.
Celem Akcji jest pokazanie jak nowe technologie oraz coraz bardziej powszechne telefony komórkowe mogą pomagać w codziennym życiu, w tym przypadku w wyrobieniu legitymacji szkolnej.
Dzięki Generatorowi Zdjęć do Legitymacji każdy uczeń będzie mógł bezpłatnie wykonać zdjęcie do legitymacji szkolnej. Generator będzie dostępny do 10 listopada.
Passport Photo Online oraz PhotoAiD.comto narzędzia,które pozwalają przygotowaćzdjęcia do legitymacji w mgnieniu oka. Wystarczy tylko wybrać jedno ze zdjęć, które maszna swoim komputerze lub smartfonie lub wykonać zupełnie nowe zdjęcie. Systemautomatycznie dostosuje odpowiedni rozmiar fotografii, a także usunie tło. Gotowyszablon, zawierający 4 fotografie do legitymacji można pobrać, a następnie wydrukować wdowolnym punkcie oferującym drukowanie zdjęć.Obsługa narzędziPassport Photo OnlineorazPhotoAiD.comjest tak prosta, że nie sprawinikomu kłopotów. Jedyne, co należy zrobić to postępować zgodnie z instrukcjami zawartymina stronach głównych.
Kreator fotografii wykorzystuje sztuczną inteligencję, by odpowiedniokadrować zdjęcie, a także usuwać z niego tło.Zdjęcie do legitymacji szkolnej można wykonać przy pomocy dowolnego smartfona. Należyjednak pamiętać o kilku ważnych wymaganiach, jakie musi spełniać fotografia do legitymacjiszkolnej.
Są to między innymi:
●jasne, jednolite tło,
●odpowiednia ostrość oraz kontrast zdjęcia,
●widoczna, równomiernie oświetlona twarz,
●oczy zwrócone wprost na obiektyw aparatu,
●pozycja twarzą skierowaną do aparatu.Linki do bezpłatnego kreatora zdjęć do legitymacji szkolnej:
https://passport-photo.online/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej
https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej
Szanowni Państwo,
W załączeniu przesyłamy pismo wnoszące prośbę o dalszą współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego w zakresie wydania Karty Ucznia.
W tym roku mija 4 lata od wydania pierwszych Kart Ucznia,których termin ważności kończy się w dniu30 września 2021 r.
Wzorem lat ubiegłych, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie w realizacji zadania wymiany kart i przedłużenia uprawnień do korzystania z Warszawskiego Transportu Publicznego.
W celu usprawnienia operacji wymiany nośników oraz przedłużenia uprawnień, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link https://kartaucznia.ztm.waw.pl/31551d51
dedykowany dla Państwa Szkoły, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia.
Zarząd Transportu Miejskiego dołoży wszelkich starań, aby wszystkie wnioski o Karty Ucznia złożone do 23.05.2021 zostały dostarczone do szkół przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego.
Rozpoczęcie roku szkolnego będzie doskonałym momentem na otrzymanie nowej Karty Ucznia w szkole.
Karta_Ucznia_Instrukcja_-Pierwsza_Karta.docx
Karta_Ucznia_Instrukcja_-Przedluzenie.docx
Szkola_Podstawowa_Nr_140_im._Kazimierza_Jezewskiego.pdf
Na stronie MSCDN
https://konkursy.mscdn.pl/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=464
zamieszczone zostały dokumenty dotyczące organizacji konkursów przedmiotowych MKO (regulamin, harmonogram, programy merytoryczne i zgody Rodziców). Chętnych uczniów prosimy o zapisywanie się u nauczycieli uczących przedmiotu. Zachęcamy do wzięcia udziału.
Na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego z dnia 25 maja 2021 roku ( sygn.. akt Wa XIV Ns Rej KRS 18564/21/615) w sprawie rozwiązania Uczniowskiego Klubu Sportowego „ RADOŚĆ” informuję, że nastąpiła likwidacja Klubu, tym samym klub został wypisany z ewidencji.
Likwidator – Anna Żbikowska
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw!
Nasza szkoła po raz koljeny przyłącza się do do CodeWeek.
Klasa 3b dołączyła do kosmicznej misji w dniu 4 października 2021 r. w Muzeum Nowa Praga
Na wycieczce:
- Omawialiśmy zasady bezpieczeństwa nad wodą,
- rozpalaliśmy ogień za pomocą krzesiwa,
- uczyliśmy się węzłów żeglarskich,
- były zabawy integracyjne
- a na koniec wspólne śpiewanie szant.
Pozdrawiam,
Paulina
HASŁO: Myślę - więc nie śmiecę.
Dnia 16 września razem z panią Anną Koroną i panią Małgorzatą Gołagusz-Milewską poszliśmy zbierać śmieci do lasku obok szkoły. Panie podzieliły nas na kilka grup, wszyscy wzięli rękawiczki i worki, a potem zabraliśmy się do roboty. Znaleźliśmy m.in. wózek sklepowy ze spalonego sklepu Netto, bardzo dużo kapsli, długi drut i wszelkiego rodzaju butelki. Teraz las jest czysty i nie ma obawy, że zwierzętom może się coś stać, a my mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku.
Emanuel Rybiałek-Dopierała 5b
Frankie Pawłowski 5b
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbyła się się 1 października 2021. Uczniowie naszej szkoły tego dnia rywalizowali o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Trzymamy kciuki!
Szanowni Państwo!
2021 rok jest rokiem obchodów siedemdziesięciolecia przyłączenia Wawra do Warszawy. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy już w czerwcu: zorganizowaniem wystawy Wawer z nieba, odsłonięciem muralu na ścianie Urzędu oraz premierowym włączeniem neonu na naszym budynku.
Niniejszym chcielibyśmy zaprosić Państwa, Państwa Współpracowników oraz Uczniów z Rodzicami do udziału w obchodach wrześniowych tego wyjątkowego wydarzenia, które przypada na dwa wieczory 11-12 września. Przygotowaliśmy dla Państwa premierę widowiska audiowizualnego, prezentującego symbole, na których opiera się tożsamość naszej Dzielnicy, pokazy filmowe w kinie plenerowym, kino koncertowe oraz koncert muzyki filmowej.
Harmonogram godzinowy możecie Państwo znaleźć na plakacie w załączniku.
Razem z Państwa pomocą chciemy stworzyć i rozpromować wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wawerczyków i które będzie wspaniałym ukoronowaniem siedemdziesięciu lat Wawra w Warszawie.
Urząd Dzielnicy Wawer
1 czerwca w naszej szkole odbył się dzień sportu, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyły w nim wszyscy uczniowie klas 4-8. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali wiele konkurencji i zadań sportowych, aby każdy mógł sprawdzić się w tym, co go najbardziej interesuje. Na uczniów czekały między innymi gra we flagi, kwadraty i zumba. Wszystko odbyło się na świeżym powietrzu przy pięknej pogodzie.To był bardzo udany prezent:)
Aleksandra Czachorowska
Uczennica klasy 8a Czachorowska Aleksandra została laureatką prestiżowej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Uczeń Ernest Twarowski kl. 8a został Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów.
Olimpiady były wieloetapowe, składały się z kilku części, wymagały ogromnej pracy uczniów i dużej motywacji. Dzięki temu uzyskali oni uprawnienia maksymalnej liczby punktów z egzaminu ósmoklasisty w określonej części i pierwszeństwo przyjęcia do wszystkich liceów publicznych.
Gratulujemy uczniom, przygotowującym ich nauczycielom oraz rodzicom.
W tym roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie spisanej konstytucji.
Najmłodsi uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wypełniali karty pracy zawierające pojęcia związane z konstytucją, rozwiązywali krzyżówki i zadania na platformie Wordwall. Poznawali wiersze i pieśni patriotyczne np. "Witaj, majowa jutrzenko" (uczniowie np. mieli za zadanie znaleźć błąd językowy w tekście), klasa 2a wykonała gazetkę ścienną, uczniowie przygotowywali prace plastyczne związane z tematem i doskonalili znajomość Mazurka Dąbrowskiego.
Starsze klasy pogłębiały swą wiedzę o Konstytucji 3 maja oraz czasach, w których powstała. Uczniowie oglądali filmy np. na temat polskich symboli narodowych (4a), pisali notatki, przeprowadzali dyskusje np. "Po co nam konstytucja?" w klasie 8a. Nauczyciele, a szczególnie wychowawcy klas, starali się wraz z uczniami stworzyć zbiór działań, dzięki którym możemy wyrazić swój patriotyzm oraz kształtować właściwą postawę wobec najważniejszych dla państwa i narodu spraw.
Akcja Wawerskie Sprzątanie Lasu przeszła moje najśmielsze oczekiwania.
Frekwencja była zaskakująca. Na wydarzenie przyszło wiele wawerskich rodzi , Norbert Szczepański - Burmistrz Dzielnicy Wawer, Łukasz Jeziorski z-ca burmistrza Dzielnicy Wawer, Sandra Spinkiewicz Radna Dzielnicy Wawer , członkowie Młodzieżowej Rada Dzielnicy Wawer, harcerki 145 WDH-ek "Ostrężyna" oraz ponad 60 uczniów, wolontariuszy z naszych wawerskich szkół.
Cudowne humory, wspaniała atmosfera, słoneczna pogoda dopisywały cały czas.
Zbieranie ruszyło pełna parą od godziny 12:00 do 14:00, przeszliśmy obszar Lasu wokół wodociągu Radość - od ul. Pilawskiej do ul.Wolęcińskiej.
Zebraliśmy ponad 150 worków śmieci. Wynik ten pokazał jak wspólną siłą i zaangażowaniem jesteśmy w stanie dużo zdziałać dla Wawerskich lasów, a jednocześnie ukazał smutną rzeczywistość problemu wyrzucania śmieci do lasu.
Pod koniec akcji dzięki Klubowi Sosnowemu , czekała na nas pyszna pizza oraz od Szkoły Podstawowej nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie ciepła grochówka, a na osłodę od Cukierni Mytlewski
pyszne pączki.
Drobnymi upominkami za pomoc dla wszystkich, którzy wzięli udział w Wawerskim Sprzątaniu Lasu były EKO bomby z nasionkami dzwonka, z których można wyhodować kwiaty, kupony na lody ufundowane przez
Słodkości z Radości oraz książeczki, kubki bambusowe, gry i wiele innych
Serdecznie dziękuję jeszcze raz wszystkim biorących udział oraz Szkole Podstawowej nr. 138 im. J.Horsta w Miedzylesiu za aktywne wsparcie inicjatywy.
Kolejna akcja już w moich planach. Dajcie znać od których okolic zaczniemy kolejne “Wawerskie Sprzątanie Lasu”
Bardzo dziękuję za obecność mediów
Wawer News
oraz Kurier Wawerski
Pozdrawiam Agnieszka Wójcik
Z radością przedstawiamy wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Buntowniczki"!
protokol_III_Ogolnopolskiego_Konkursu_Buntowniczki.pdf
Gratulujemy zwycięzcom!"
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Informujemy, że w szkole można uzyskać wsparcie psychologiczno – pedagogiczne.
We wszystkich tego typu sprawach proszę zwracać się do nauczycieli specjalistów:
pedagog szkolny – p. Anna Żbikowska - tel. 519 – 831 – 799
(lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus)
psycholog szkolny – p. Magdalena Skała - e-mail – madaska@gazeta.pl
Tel. 519 – 831 – 768
(lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus)
W zależności od potrzeb specjaliści będą organizowali spotkania stacjonarne na terenie szkoły.
Samodzielny_Zesp.Pub._Otwartego_Warszawa.docx
"Serdecznie dziękujemy za udział w II etapie IV Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego!
Już w tym momencie wiemy, że FINAŁ odbędzie się w zakładanym wcześniej terminie (16 kwietnia 2021r.) natomiast ze względu na sytuację zostanie przeprowadzony w trybie on-line. Szczegóły podamy wkrótce."
Od grudnia 2019 nasza szkoła przystąpiła do programu „SIĘGNIJ PO WIĘCEJ”, którego celem jest rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych. Miasto Stołeczne Warszawa chce przygotować młodzież do szybko zmieniających się potrzeb rynku pracy i przemian społecznych. W tym celu w 110 warszawskich szkołach podstawowych realizowany będzie projekt „SIĘGNIJ PO WIĘCEJ!”. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie naszej szkoły będzie działał Punkt Informacji i Kariery – PIK, gdzie Uczniowie klas VII i VIII oraz ich Rodzice skorzystają m.in.
Wszystkie te działania mają pomóc w tworzeniu ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej oraz kształtowaniu umiejętności poruszania się po rynku pracy.
W planach jest również współpraca szkół z rynkiem pracy, przedsiębiorcami, instytucjami szkoleniowymi czy organizacjami pozarządowymi. Młodzież weźmie udział w całodniowych wycieczkach do przedsiębiorstw. Uczniowie zapoznają się na nich m.in. ze specjalnościami i stanowiskami pracy w zakładach pracy, stosowanymi w firmach rozwiązaniami organizacyjnymi czy nowymi technologiami wykorzystywanymi w danej branży. Pracujący w szkołach nauczyciele nabędą w ramach projektu dodatkowe kwalifikacje w zakresie doradztwa zawodowego. 40 pedagogów skorzysta ze studiów podyplomowych „Doradztwo edukacyjno-zawodowe”, pozostali wezmą udział w specjalistycznych kursach i warsztatach. Całość realizowanych zadań pomoże w zbliżeniu systemu edukacji do potrzeb rynku pracy i ułatwi młodzieży przejście z etapu nauki do zatrudnienia.
Od 14 września 2020 r. zapraszamy na indywidualne konsultacje do Punktu Informacji Kariery w ramach projektu „Sięgnij po więcej” promującego doradztwo zawodowe w szkołach podstawowych.
PIK czynny jest w ŚRODY i od godz. 14.40 do godz. 16.10.
Prosimy o wcześniejsze zapisy na konsultacje: poprzez dziennik elektroniczny Librus oraz aplikację Teams – kontakt z panią Romaną Zielińską
Konsultacje społeczne dotyczące potrzeb młodzieży z Wawra trwają do 6 marca 2021
Jak można wziąć udział w konsultacjach:
• Wypełnić ankietę on-line do 14 lutego
• Porozmawiać z na spotkaniach – terminy spotkań zależą od sytuacji epidemicznej:
o w poniedziałek 22 lutego
o w czwartek 25 lutego
Spotkania planujemy w formule on-line na platformie ZOOM. Jeżeli jednak młodzież wróci do szkół - zmienimy formułę spotkań na warsztat stacjonarny z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Link do konsultacji: http://konsultacje.um.warszawa.pl/jaki_wawer_dla_mlodziezy
Link do ankiety: https://www.webankieta.pl/ankieta/594848/ankieta-dla-mlodziezy-z-wawra.html
PROCEDURY NAUKI STACJONARNEJ W KLASACH 1-3
OBOWIĄZUJĄCE OD 18 STYCZNIA 2021
na podstawie wytycznych MEiN
18.01_Procedury_bezpieczenstwa_i_ochrony_przed_zakazeniem_COVID_w_SP140.pdf
Szkoła w Chmurze Microsoft to:
Szkoła bazująca na technologii Microsoft, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami. Szkoła wykorzystująca technologię Microsoft do wsparcia zarządzania szkołą.
Szkoła przygotowująca uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. To także szkoła, która koresponduje ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a przez to przygotowuje swoich uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowych po opuszczeniu szkoły.
Informujemy,że mimo trwającej przerwy feryjnej, można korzystać z porad specjalistów ( psychologa lub pedagoga) na terenie szkoły. Wystarczy umówić się, dzwoniąc pod numer 519 831 799 lub 519 831 768.
Czas przymusowego przebywania w domu, odizolowanie od znajomych i wszelkich atrakcji zewnętrznych wpływa bardzo negatywnie na nasze samopoczucie, czasem warto o tym porozmawiać z osobą postronną ale życzliwą i dyskretną.
Zapraszamy.
W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi przetwarzania danych dotyczących zdrowia na skutek działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, informujemy, że po uzyskaniu informacji o dodatnim wyniku zakażania koronawirusem SARs-CoV-2, sanepid rozpoczyna dochodzenie epidemiologiczne, które obejmuje ustalenie osób, z którymi zarażony miał kontakt.
Podstawa prawna przekazywania danych osobowych do sanepidu
Obowiązki wynikające z wytycznych sanitarno-epidemiologicznych
Dyrektor placówki oświatowej realizuje obowiązki wynikające z wytycznych GIS, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Z wytycznych wynika zaś, że w przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie placówki należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/ oraz https://gis.gov.pl/ odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
Dyrektor jest obowiązany przestrzegać wytycznych GIS, MZ i MEN. Ich realizacja jest więc wykonywaniem obowiązku prawnego.
Przepisy szczególne związane z działaniami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 korespondują z przepisami RODO, które również przewidują sytuacje związane z ochroną zdrowia i zapobieganiem rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych (art. 9 ust. 2 lit i art. 6 ust. 1 lit d). Zgodnie z motywem 46 RODO przetwarzanie danych osobowych należy uznać za zgodne z prawem również w przypadkach, gdy jest to niezbędne do ochrony interesu, który ma istotne znaczenie dla życia osoby, której dane dotyczą np. gdy przetwarzanie jest niezbędne do celów humanitarnych w tym monitorowania epidemii i ich rozprzestrzeniania się.
Jeżeli zatem dyrektor tworzy listę osób, które mogły mieć styczność z osobą zakażoną i przekazuje dane tych osób do sanepidu, to tym samym wykonuje obowiązek prawny. Zakres danych, o które sanepid może się ubiegać wskazuje treść art. 32a Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
W 2021 r. egzaminy: ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
Po analizie przesłanych do nas opinii, zespoły merytoryczne wprowadziły kolejne zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych. Wśród przykładowych zmian można wymienić:
w przypadku egzaminu ósmoklasisty:
Język polski
Matematyka
Język obcy nowożytny
Szanowni Państwo,
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania - 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.
W czasie najbliższych 3 lat zostanie wybudowane Centrum Aktywności Międzypokoleniowej (CAM) między ul. Mrówczą a Patriotów w Międzylesiu. Będzie ono służyć mieszkańcom całego Wawra jak również dzielnic ościennych. W kompleksie tym znajdą się żłobek, ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom opieki dla seniorów. Będzie również możliwość uczestniczenia przez seniorów dochodzących na wybrane aktywności. Na terenie będą działać organizacje pozarządowe, głównie prowadzące projekty na rzecz seniorów.
Zwaracam się z uprzejmą prośbą o umieszczenie informacji na Państwa stronach internetowych, FB oraz jeśli istieje możliwość przesłania bezpośrednio do rodziców.
Konsultacje przestrzeni CAM
Prosimy Państwa o wypełnienie poniższej ankiety internetowej dotyczącej aranżacji ogrodu i wystroju sali klubowej - centralnego miejsca w CAM.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7YD2-XPq2qDWE4sEuYw-n6QHAFShe4kESC28lWBu_ZxkFZQ/viewform
Na podstawie zebranych odpowiedzi z ankiety zaprosimy Państwa do udziału w warsztatach konsultacyjnych w dn. 10 grudnia o godz. 11:00. – seniorzy, godz. 17.00 – osoby z niepełnosprawnościami z opiekunami, organizacje pozarządowe, pozostali zainteresowani mieszkańcy.
Przesyłam linki na spotkania konsultacyjne, które odbędą się 10 grudnia.
1. godz. 11:00 – grupa senioralna
https://us02web.zoom.us/j/84120682057?pwd=c2sxR1A4cXlhYnAyT1Z0UXE1MXpDUT09
Meeting ID: 841 2068 2057
Passcode: 828993
2. godz. 17:00 – grupa NGO + niepełnosprawni, zainteresowani mieszkańcy
https://us02web.zoom.us/j/85062319291?pwd=amgrSHVVKzVDcnlOZzNRUENQVWN1QT09
Meeting ID: 850 6231 9291
Passcode: 975106
Zjawisko z jakim mamy do czynienia to tzw. hejt, czy też mowa nienawiści, które występuje najczęściej na różnych portalach społecznościowych, forach, czy stronach internetowych.
Użytkownicy w Internecie czują się anonimowi i przekraczają granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. Zapominają, że nawet ukrywając swoją tożsamość pod pseudonimem, są osobami tylko pozornie anonimowymi, co daje możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej
Stereotypy i uprzedzenia są najczęstszymi z powodów hejtowania kogoś w Internecie. Ofiarami padają przedstawiciele mniejszości narodowych, religijnych a także osoby o odmiennych poglądach seksualnych czy innym kolorze skóry.
Polski Kodeks Karny zabrania publicznego propagowania ustroju totalitarnego, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych czy też wyznaniowych, a także pomawiania lub znieważania innych osób.
Bardzo ważna jest profilaktyka, edukacja społeczeństwa, jak również brak pobłażliwości na tego typu zjawiska, co z pewnością wpłynie na ograniczenie ich występowania. Trzeba uczyć od najmłodszych lat jak działa Internet, czym jest hejt i jak przestrzegać kultury dyskusji. Każdy ma możliwość publicznego wyrażania swoich poglądów. Nie każda wypowiedź negatywna umieszczona w Internecie stanowi przestępstwo.
W wirtualnej rzeczywistości nikt jednak nie jest bezkarny. Musimy poważnie traktować wszystkie przejawy mowy nienawiści. Umniejszanie znaczenia jakiegokolwiek hejtu nie powoduje, że traci on realnie na sile. Jest wręcz odwrotnie. Lepiej więc dwa razy zastanowić się zanim zacznie się kogoś obrażać w Internecie. Nie kierujmy się impulsami i nie podejmujmy decyzji w gniewie, ponieważ mogą one rzutować na nasze dalsze życie oraz naszych bliskich.
W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Komenda Główna Policji nagrała spot profilaktycznyo tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia umieszczonego pod tekstem spotu, skierowany jest on głównie do rodziców, na których spoczywa konieczność przygotowania dziecka do bezpiecznego korzystania z nowych mediów.
Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu
Nasi uczniwie udwodnili, że nawet w czasach pandemii można robić rzeczy pozytywne, które odmieniają szarą rzeczywistość.
Uczniowie wraz z opiekunem Panią Jagodą Wypyszyńska wzieli udział w działaniach okołokonkursowych „HackJunior” - "MINI-KONKURS" i wygrali tablet dla szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukceców naszym młodym programistom.
To wydzielona część budżetu Województwa Mazowieckiego, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy.
W tym roku do dyspozycji jest 25 mln złotych.
Co daje udział w Budżecie Obywatelskim?
Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu województwa. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój województwa!
Kto może wziąć udział?
W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego.
Możesz to zrobić poprzez stronę bom.mazovia.pl lub na formularzu papierowym.
Nie zostawiaj dziecka przed ekranem.
Zadbaj o jego przyszłość.
#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek - zdecydowanie tak! Akcję wspierają organizatorzy BookTarg: Allegro, LubimyCzytać, Legimi.
„Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych – czytanie uspokaja, rozwija, ale co najważniejsze - buduje więź emocjonalną między rodzicem a dzieckiem, tak ogromnie potrzebną w obecnych niepewnych czasach” – podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
Badania Nielsen Polska wskazują, że w czasie wiosennego ataku pandemii Polacy sięgnęli po książki. Nielsen raportuje 20 proc. wzrost sprzedaży książek w czerwcu bieżącego roku w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim.[1]
Jeśli tylko w ślad za zakupem nastąpiło czytanie, to wspaniała wiadomość – bo to właśnie czytanie książek jest udowodnionym, prostym, dostępnym i darmowym (biblioteki!) sposobem na skuteczne niwelowanie stresu. Już 6 minut czytania zmniejsza poziom naszego stresu o 60%! Przy pierwszym zamknięciu szkół uruchomiliśmy akcję #TerazCzasNaCzytanie, to było prawdziwe pospolite ruszenie: Selectivv dodał kampanię proczytelniczą na smartfony, Legimi ofiarowało darmowe ebooki, LoveBrands Relations zapewniło szeroką komunikację, inni działacze i wydawnictwa nawoływały do czytania równolegle do nas. – opowiada Maria Deskur, Prezeska Fundacji Powszechnego Czytania. Mamy wrażenie, że wyniki Nielsen pokazały, że może nasze działania coś dały! Tak więc działamy dalej, wołając tym razem: #ZnajdźCzasNaCzytanie!
Jak wykazały badania Selectivv przeprowadzone w czasie kwarantanny wiosennej, czas spędzany przez polskie dzieci w aplikacjach zauważalnie wzrósł.[2] Z kolei WHO ostrzega, że pandemia jest przeżyciem bezprecedensowym: wzmacniają się stany lękowe, COVID zaczyna wywierać negatywny wpływ na zdrowie psychiczne całych społeczeństw.[3],[4] Akcja #ZnajdźCzasNaCzytanie ma na celu przekonanie zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, że warto czytać książki: dla rozwoju intelektualnego, dla spokoju emocjonalnego oraz po prostu – dla przyjemności.
Fundacja Powszechnego Czytania powstała jesienią 2018 i stawia sobie za cel zwiększenie poziomu czytelnictwa w Polsce poprzez namawianie rodzin do czytania i rozmowy z dziećmi.
Fundacja otwarta jest na przyjmowanie kolejnych sprzymierzeńców – zapraszamy do kontaktu!
sekretariat@fpc.org.pl www.fpc.org.pl www.ksiazkanarecepte.pl
[1] https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26145547,koronawirus-niespiesznie-obudzil-w-nas-czytelnikow.html
[2] https://selectivv.com/jak-zmienila-sie-konsumpcja-internetu-na-mobile-przez-dzieci-i-mlodziez/
[3] https://www.who.int/teams/mental-health-and-substance-use/covid-19
[4] https://www.who.int/news/item/05-10-2020-covid-19-disrupting-mental-health-services-in-most-countries-who-survey
Z inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Wawer, przy wsparciu Wydziału Oświaty i Wychowania nasza szkoła (tak jak pozostałe wawerskie placówki) otrzymuje pomoc Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej w zakresie troski o dobrostan psychiczny uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Specjalistyczne wsparcie będzie miało formę tematycznych zajęć grupowych, superwizji grupowych i indywidualnych, konsultacji. Powstanie również bank sprawdzonych, skutecznych narzędzi, które można wykorzystać podczas kształcenia na odległość. Specjaliści Instytutu Edukacji Pozytywnej będą wspierać szkoły w rozwiązywaniu indywidualnych problemów zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Wsparcie zdrowia psychicznego jest w czasie pandemii, gdzie relacje społeczne są trudne do realizacji i ograniczone, niezwykle ważne i pozwala lepiej radzić sobie z obniżonym nastrojem, poczuciem osamotnienia, kryzysem.
Zachęcamy wszystkich, którzy czują taka potrzebę, do skorzystania ze Szkolnego Systemu Wsparcia Zdrowia Psychicznego. Szczegółowymi informacjami dysponują wychowawcy klas, Szkolnym Koordynatorem jest p. Katarzyna Hartman - Wyrozębska.
informacja_dla_rodzicow_Wawer.pdf
Szanowni Państwo,
W celu zapewnienia jak najwyższej jakości pracy sekretariatu szkoły wprowadzamy dodatkowy numer telefonu oraz przydział obowiązków pracowników administracji:
723 249 116 - p. Ewa Rauch - sekretarz szkoły - sprawy pilne oraz wszystkie zagadnienia dotyczące uczniów klas 7 - 8. Godziny pracy: 9.00 - 15.00
723 771 683 - p. Agnieszka Świderska - sprawy dotyczące uczniów klas 0 - 6.
Godziny pracy: 7.30. - 15.30
Bez zmian pozostaje numer telefonu: (22) 615 26 06
Ze względu na pracę zdalną części pracowników administracji w okresie czasowego zawieszenia zajęć w szkole sekretariat będzie czynny stacjonarnie w godzinach 8.00 - 15.00
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian. Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób.
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwimy przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły.
Powered by aSc EduPage