- Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego
- WIOSNA ZDROWIA PSYCHICZNEGO W SP140
- „Lekcje historii i patriotyzmu”
- Konferencja dla dyrektorów szkół podstawowych 2019
- 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
- Zajęcia filmowe klas 2
- Makiety grodu piastowskiego
- Lekcja historii inna niż wszystkie
- „Szkoła do hymnu”.
- Uroczystość upamiętniająca nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej
- IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- Lekcje inaczej
- Pamięć i patriotyzm
- Karta rowerowa
- Wolontariat
- 5 grudnia Dzień Wolontariusza
- Tuptusie
- Samorządy szkolne
- Dzień dawcy
- Grupa Medialna G104
- Ciekawe lekcje w Szkole Podstawowej
- ŚWIETLICA
- Projekty klas dwujęzycznych
- 1000 odblasków za 1000 lików dla uczniów Zespołu Szkół nr 120
- O szkole
Uroczystość upamiętniająca nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej
W środę, 23 października 2019r. oddaliśmy hołd nauczycielom tajnego nauczania. Uroczystość odbyła się pod tablicą pamiątkową znajdującą się na terenie naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości obecni byli: p. burmistrz Dzielnicy Wawer Norbert Szczepański, p. naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Renata Potrzebowska, radna p. Hanna Chodecka, przedstawiciele związków zawodowych oddziału ZNP Warszawa Praga Południe, Wawer, Wesoła - p. Zofia Idzikowska, honorowy prezes i p. Anna Rzepko wiceprezes oraz przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność p. Jerzy Smoliński. Nie zabrakło również dyrektorów, pracowników i sztandarów sąsiednich placówek.
W czasie wystąpień przypomniano, że wielkie zaangażowanie nauczycieli w tajne nauczanie w czasie okupacji niemieckiej było fenomenem na skalę europejską.
Tajna Organizacja Nauczycielska (TON) była organizacją konspiracyjną utworzoną w październiku 1939 r. Do organizatorów TON należeli przedwojenni działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego: Zygmunt Nowicki, Kazimierz Maj, Wacław Tułodziecki, Teofil Wojeński i Czesław Wycech. TON wspierała tajne nauczanie, organizowała opiekę nad nauczycielami i ich rodzinami, gromadziła i wydawała podręczniki, współpracowała z ruchem oporu.
Efektem działalności nauczycieli skupionych w TON było uruchomienie zlikwidowanych przez okupanta szkół średnich, zakładów kształcenia nauczycieli, szkół wyższych, które z konieczności musiały funkcjonować w konspiracji. Prowadzono tajne lekcje historii, geografii i literatury ojczystej w szkołach powszechnych, które zostały usunięte decyzją władz okupacyjnych.
Z TON związanych było ponad 20 tys. nauczycieli szkół powszechnych, średnich i wyższych. Działali zarówno na terenie Generalnego Gubernatorstwa, jak i na obszarach Polski wcielonych do III Rzeszy oraz leżących za Bugiem. Prawie 10 tys. spośród nich zginęło podczas okupacji.