• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• W naszej szkole w związku z Dniem Zdrowia Psychicznego nauczyciele zrealizowali scenariusze przygotowane przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej. Działania te w dużej mierze kontynuujemy w ramach programu "Szkoła Pozytywnego Myślenia". Pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadanki na temat zasad prowadzenia zdrowego stylu życia pod kątem zdrowia psychicznego: ilość snu, a zdrowie człowieka, wpływ substancji uzależniających na funkcjonowanie człowieka. Uczniowie klas starszych przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące zdrowia psychicznego m.in. depresji, nerwic, zaburzeń odżywania, padaczki. Zrealizowana została układanka zawierająca hasła związane z tematem oraz krzyżówka na temat tych zagadnień. Oprócz tego w klasach młodszych zostały wykonane plakaty dotyczące np. zapobiegania przemocy.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego