• Dostępność architektoniczna

Wejście do budynku

Budynek Szkoły Podstawowej nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie posiada 3 wejścia, do których prowadzą ścieżki chodnikowe -  jedna od ul. Osterwy, dwie od ul. Wilgi.

Wejście główne znajduje się od ulicy Wilgi, prowadzą do niego schody z 4 stopniami, brak fakturowych pasów ostrzegawczych oraz pochwytów przy schodach zewnętrznych, brak przestrzeni manewrowej dla wózków inwalidzkich przed drzwiami wejściowymi i w wiatrołapie. Sekretariat mieści się na parterze, naprzeciw wejścia głównego.

Do wejścia od ul. Osterwy, przeznaczonego dla rodziców i uczniów klas 1-2 oraz oddziałów przedszkolnych prowadzą schody z 4 stopniami, brak fakturowych pasów ostrzegawczych przy schodach zewnętrznych, brak przestrzeni manewrowej dla wózków inwalidzkich przed drzwiami wejściowymi i w wiatrołapie. Za drzwiami znajdują się szatnie dla klas 0-2. W wiatrołapie po lewej stronie znajduje się domofon przeznaczony do kontaktu z nauczycielami świetlicy i oddziału przedszkolnego.

Wejście do szkoły z terenu zielonego przeznaczone jest dla uczniów klas 3-8 wchodzących do szkoły, nauczycieli oraz uczniów korzystających z boisk szkolnych. Za wiatrołapem po lewej stronie znajdują się  schody z 2 stopniami, a także schody do szatni oraz wejście na parter. Po prawej stronie znajduje się wejście do sali gimnastycznej (progi powyżej 2 cm).

Korytarze, schody, windy, toalety

W głównej części szkoły są 3 kondygnacje – piwnica z szatnią i kuchnią, parter, I piętro.

W nowej części szkoły jest 1 kondygnacja.

Dostęp alternatywny:

dla osób na wózkach inwalidzkich dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze wejściem z terenu zielonego szkoły przy pomocy pracowników szkoły w pokonaniu schodów.

Pomieszczenia sekretariatu niedostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, szerokość drzwi poniżej 90 cm.

Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.

W budynku nie ma windy.

Opis dostosowań (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)

W budynku nie ma pętli indukcyjnych, platform oraz informacji głosowych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a lub w druku powiększonym.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online

W budynku nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego automatycznego tłumacza on-line.

Dostęp alternatywny:

Możliwość zorganizowania pomocy tłumacza języka migowego w ciągu 2-3 dni roboczych.